przygotowania

Czy warto poświęcić czas na zaangażowanie fotografa ślubnego i zaprosić go na przygotownia ? Na to jakże z pozoru proste pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Wiem, że ten etap przygotowań do przyjęcia weselnego jest najczęściej pomijany na zdjęciach. Czy warto je uwiecznić na fotografiach ślubnych ? Czy fotograf ślubny jest potrzebny ? Czy Wasze zaangażowanie po wielu trudach i zmaganiach z przeciwnością materii ślubnej zaowocuje w dniu w którym powiecie sobie: "i nie opuszczę cię aż do śmierci".

Przygotowania do ślubu to początek waszej wspólnej drogi. Być może nie tak bardzo dosłownie, ponieważ można ją datować od chwili poznania, ale razem będziecie dopiero od dnia ślubu. Każde przyjęcie weselne, które jest ukoronowaniem okresu bycia razem zaczynającego się od narzeczeństwa ma swój początek od przysłowiowych zaręczyn i pięknych, a jakże prostych słów, „tak zostanę”, albo ”zgadzam się”. Te słowa to również początek przygotowań do ślubu.
Od czego zacząć ?
• wyboru sukni ślubnej i garnituru dla Pana Młodego ?
• poszukiwań wytwornego i eleganckiego lokalu spełniającego nasze marzenia
• zespołu muzycznego, który uprzyjemni nam godziny szampańskiej zabawy w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół ?
• fotografa ślubnego, który uwieczni na swoich zdjęciach dla naszych dzieci, wnuków, prawnuków uroczysty moment składnia przysięgi małżeńskiej ten dzień ?
Na te pytania oraz parę innych podpowiedź znajdziecie w poradniku który stworzyłem z myślą o Was. Bez względu na to, czy waszym miejscem zamieszkania jest duży Poznań, czy małe Leszno zasady przygotowań są podobne. Planując ślub często porównujemy śluby na których już byliśmy, śluby naszych przyjaciół znajomych. Wspominamy co się udało na ich przyjęciach weselnych, a co nie. Jeśli dobrnęliście do tego miejsca zapewne Was zaciekawiłem i mogę coś podpowiedzieć. Realizujcie wasze ślubne marzenia. To jedyna taka okazja i więcej się nie zdarzy.
Każdy z tych etapów jest niepowtarzalny, rodzi niezapomniane wspomnienia i wywołuje pozytywne emocje wśród przyszłych nowożeńców.
O ile kiedyś ślub był wydarzeniem bardzo tradycyjnym, o tyle dziś istnieje tyle jego wersji i rodzajów ile par młodych. Nie zastanawiajcie się, co ludzie pomyślą, co wypada, a co nie i czy teściowie i rodzina będzie zadowolona. To ma być wasz dzień!
Gdy już zdecydujecie się, by fotograf towarzyszył Wam przy przygotowaniach u fryzjera, wizażystki, by uwiecznił zakładanie sukni ślubnej, ubieranie Pana Młodego poproście go o sfotografowanie detali, które stanowią o Waszym zaangażowaniu, w ślub, często mówią o tym jakimi jesteście ludźmi. Dobry fotograf ślubny wie co należy uwiecznić na zdjęciach. Detale ślubne to małe drobiazgi czyniące Wasze wesele wydarzeniem wyjątkowym, niepowtarzalnym niezapomnianym przez Was i zaproszonych gości. Począwszy od sukni ślubnej i butów Panny Młodej poprzez spinki i krawat Pana Młodego, dekoracje kościoła i samochodu aż po wystrój sali weselnej, jak chociażby wizytówki na stołach. Pamięć ludzka jest bardzo ulotna, za parę lat nie będziecie pamiętać już bardzo mało.